> ESP

POVEZIVANJE ŠKOLA ŠIROM EUROPE

Drugu godinu za redom naša škola sudjeluje u programu pod nazivom European Studies Programme [Program europskih studija]. Program povezuje škole širom Europe kroz kontinuirane suradničke projekte koji unaprijeđuju toleranciju, međusobno razumijevanje i poštovanje kultura drugih naroda. U projektima sudjeluju učenici od 5. do 8. razreda.

Program zajedno financiraju Odjel za obrazovanje u Sjevernoj Irskoj i Republici Irskoj.

Naša škola nalazi se u skupini J17 (Junior 17). Osim programa za juniore (od 11 do 15 godina), postoji i program za seniore koji je za učenike od 16 godina na dalje. Nakon pridruživanja programu školi se dodjeljuje radna grupa koja sadrži nekoliko škola iz različitih europskih zemalja.

Aktivnost učenika je različita: izrada videa, prezentacija, pisanje tekstova, objava radova na internetu, povezivanje i komunikacija, te suradnja s drugim učenicima širom Europe.

U našoj skupini se nalaze još i škole iz Republike Irske, Sjeverne Irske, Francuske i Rumunjske.

Voditelj projekata: Ivan Žunac, prof.

AKTIVNOSTI U ŠK. GOD. 2011./2012.

• izrada profila učenika ►Realizirano!
  • projekt 1: NAŠE PUTOVANJE ►Realizirano! PREUZMI
  • projekt 2: VOLONTIRANJE U ŠKOLI ►Realizirano! PREUZMI

27.9.2011. Izrada profila učenika

Učenici su izradili prezentacije u kojima su napravili vlastite profile. Nakon toga su na satu engleskog jezika tekst preveli sa hrvatskog na engleski jezik. Profili sadrže osnovne informacije o učenicima, njihovim prijateljima, razredu, hobijima i slobodnom vremenu, aktivnostima, te učenikovim zanimacijama (npr. glazba, film, putovanja). Gotove prezentacije postavili smo na portal ESP-a kako bi ih mogli pregledati učenici iz zemalja s kojima surađujemo.

« Svibanj 2024 »