Djeca zajedno 2011

Klikom na sliku pogledajte je u većoj dimenziji

I ove školske godine sudjelovali smo u projektu Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa, te Misije OESS-a u Republici Hrvatskoj pod nazivom Djeca zajedno 2011. Projekt provodi udruga ANKH (Alijansa naučnih, kulturnih i humanitarnih djelatnosti) iz Osijeka.

O projektu

Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa i Misija OESS-a u Republici Hrvatskoj pokrenuli  su 2006. godine projekt likovnoga i literarnoga natjecanja osnovnoškolske djece u etnički miješanim školama u Osječko-baranjskoj i Vukovarsko-srijemskoj županiji, pod nazivom Djeca zajedno. Najvažniji je cilj projekta, u ovim multietničkim školama u kojima se održava nastava na hrvatskom te na najmanje jednom jeziku manjine, promicanje interakcije i zajedničkih aktivnosti djece osnovnoškolskog uzrasta, neovisno o njihovom nacionalnom podrijetlu.

Ovogodišnji projekt nosi naziv "Mi djeca sagradit ćemo grad s najvećom ulicom radosti", a odvijao se kroz likovno i literarno natjecanje djece iz spomenutih škola. Naziv je po stihovima Grigora Viteza iz njegove pjesme "Mi djeca". Ove se godine obilježava 100. godišnjica njegova rođenja.

Cilj je projekta povećati svijest o potrebi omogućavanja postupnog ukidanja fizičke razdvojenosti učenika koja postoji u pojedinim školama.

Tko je sudjelovao u projektu?

Učenici predmetne nastave (od 5. do 8. razreda).

Što su učenici radili?

Teme s kojima su učenici radili u projektu su sljedeće: radosti i ljepote života, maštovito kreiranje likova i priča, igra djece, izleti u prirodu, te sportske aktivnosti.

Literarni radovi podrazumijevali su: parole, izreke, poeziju, kraće prozne sastave do 30 redova.

Likovne radove učenici su radili u temperi, akvarelu, pastelu ili akriliku na formatu standardnih školskih blokova za likovnu kulturu.

Voditelji projekta:

• Dara Pavlica, učiteljica srpskog jezika
  • Anica Medved, prof. hrvatskoga jezika i književnosti
  • pedagoginja Vesna Batković, prof.

10.10.2011. Odabrani učenički radovi koji se šalju na natjecanje

Odabrano je ukupno tri literarna i jedan likovni rad.

Teme:

1. Literarni radovi:

• Bajka radosti i nade - Tatjana Grubić i Marija Grozdanić, 7.b
  • Ljepota života - Gorana Macura, 8.b
  • Grad od ljubavi - Tamara Đilas, 8.b

2. Likovni rad:

• Volim nogomet - Nebojša Vinčić, 6.b

Učenica 8.b razreda Tamara Đilas osvojila je odlično treće mjesto u kategoriji literarnih radova s temom Grad od ljubavi. ČESTITAMO!

« Travanj 2024 »