Škole za Afriku

Prošle godine je u ovom projektu sudjelovalo 194 hrvatske škole i oko 60 tisuća djece. Školarci su zajedno sa svojim nastavnicima i roditeljima na različite zanimljive načine, kroz naknadu za prikupljanje plastične ambalaže, organiziranja prodajnih izložbi i predstava, pokazali veliku predanost i trud za svoje vršnjake u Ruandi. I ove godine škole i tisuće učenika u Hrvatskoj nastavit će s aktivnostima za svoje afričke vršnjake. Među njima je i naša škola.

Prikupljenim sredstvima omogućit će se izgradnja te obnova škola i sanitarnih prostorija, opskrba pitkom vodom, a za djecu bez roditeljske skrbi i onu koja žive u osobito teškim životnim uvjetima, omogućit će se nabava školskih knjiga. S namjerom da se što većem broju djece omogući školovanje, širom svijeta prikupljeno je više od 50 milijuna dolara, što je bio i početni cilj projekta. UNICEF i njegovi partneri potpisali su stoga sporazum u New Yorku kako bi proširili svoju podršku i pomogli još milijunima djece iz drugih afričkih zemalja. Tako će se od 2010. do 2013. godine prikupljati sredstva i za školovanje djece u Etiopiji, Madagaskaru, Maliju, Nigeru te Burkini Faso. Znate li i vi koliko je obrazovanje važno za vaš život?

Za sve informacije o projektu posjetite stranicu UNICEF-a.

Voditelj projekta: pedagog Alen Turjak, prof.

21.12.2010.

Ovih dana organizirano je nekoliko božićnih radionica. Učenici razredne nastave zajedno su sa svojm učiteljicama izrađivali ukrasne predmete za Božić nakon čega će ih na božićnom sajmu prodavati i time sudjelovati u ovoj UNICEF-ovoj kampanji. Pomoći su im došle i vrijedne mame.

23.12.2010 Božićni sajam povodom projekta

Prodajom ukrasnih predmeta, kojeg su izradile vrijedne ruke učiteljica, najmlađih školaraca i njihovih mama, na božićnom sajmu prikupljeno je 2.108,70 kn. Sav novac uplaćen je na račun UNICEF-a.

Svibanj 2011. Zahvala Ureda UNICEFA-a za Hrvatsku

Na adresu škole stigla je zahvalnica Ureda UNICEFA-a za Hrvatsku jer smo svojom velikodušnom podrškom i donacijom kroz projekt Škole za Afriku prikupili pomoć za obrazovanje djece u tom dijelu svijeta. Nadamo se i vjerujemo da ćemo u sljedećoj školskoj godini kroz projekt organizirati još više akcija i time značajnije sudjelovati u ovoj UNICEF-ovoj kampanji.

Što se može nabaviti donacijama?

Pogledajte video.

« Travanj 2024 »