> ESP

Po prvi put naša škola je prijavljena u program pod nazivom European Studies Programme [Program europskih studija]. Program povezuje škole diljem Europe kroz kontinuirane suradničke projekte koji unaprijeđuju toleranciju, međusobno razumijevanje i poštovanje kultura drugih naroda. U projektima sudjeluju učenici od 5. do 8. razreda.

Program zajedno financiraju Odjel za obrazovanje u Sjevernoj Irskoj i Republici Irskoj.

Postoje dva programa: program za juniore (od 11 do 15 godina) i za seniore koji je za učenike od 16 godina na dalje. Nakon pridruživanja programu školi se dodjeljuje radna grupa koja sadrži škole iz Sjeverne Irske, Republike Irske i 4 - 5 drugih škola iz 25 različitih europskih zemalja.

Aktivnost učenika je različita: izrada DVD-a, prezentacija, pisanje tekstova, objava radova na internetu, povezivanje i komunikacija, te suradnja s drugim učenicima širom Europe.

Mi smo u skupini J17 (Junior 17), a s nama su još i škole iz Republike Irske, Sjeverne Irske, Danske i Rumunjske.

Voditelj projekta: Ivan Žunac, prof.

Listopad 2010.

Učenici su sudjelovali u natjecanju izrade božićnih čestitki na temu "Christmas in Europe". 22. studenoga na školsku adresu stigla je ESP-ova potvrda o sudjelovanju (Certificate of Participation) i zahvala menažderice ESP-a Maxine Judge.

Godišnja konferencija za planiranje

Od 25. do 27. ožujka 2011. održana je godišnja konferencija za planiranje u organizaciji ESP-a.  Mjesto održavanja bilo je predgrađe glavnog grada Republike Irske, Dublina. Točnije, malo, prelijepo obalno mjestašce imenom Malahide koje je udaljeno 15-ak kilometara sjeverno od Dublina. Konferencija je održana u Grand hotelu Malahide. Sudjelovalo je stotinjak nastavnika iz dvadesetak europskih zemalja, uključujući i nas. Našu školu predstavljao je nastavnik fizike i informatike Ivan Žunac. Fotografije Dublina i Malahidea pogledajte u galeriji slika.

DUBLIN - OŽUJAK 2011.

Na godišnjoj konferenciji za planiranje dogovorena su dva projekta koja ćemo provoditi tijekom sljedeće školske godine. Jedan je vezan za školska putovanja, a drugi za volontiranje. Kako je 2011. godina proglašena Europskom godinom volontiranja učenici će se svojim trudom i aktivnostima priključiti mnogima koji daju od sebe kako bi drugi bolje i lakše živjeli.

« Svibanj 2024 »