Biram pametno!

Projektom pod nazivom „Biram pametno!“ želimo potaknuti učenike na prevenciju nepoželjnog oblika ponašanja s naglaskom na poželjne oblike ponašanja. Učenici od 1. - 8. razreda će kroz nastavnu godinu dobiti različite „glavne“ teme na kojima će biti naglasak, ali će sudjelovati i u ostalim oblicima preventivnog programa. U projektu će sudjelovati na radionicama, razgovarati na satima razrednika, te sudjelovati u međupredmetnoj suradnji na razini škole. Za roditelje će biti organizirana predavanja.

Plan realizacije projektnih aktivnosti osmišljen je u skladu na kurikulumskim odrednicama te je nastavak prošlogodišnjeg projekta pod nazivom "PREVENC i JA".

Prvi i drugi razred – Prevencija ovisnosti o ekranima (tablet, mobitel, …), slobodno vrijeme i kvalitetno provođenje slobodnog vremena

Treći i četvrti razred – Prevencija pretilosti (zagovaranje tjelesne aktivnosti te naglasak na zdravu prehranu i pažljivo zbrinjavanje viška hrane)

Peti i šesti razred – Prevencija ovisnosti o cigaretama (nikotinske vrećice, e-cigarete i sl.)

Sedmi i osmi razred – Prevencija ovisnosti o energetskim napitcima (štetnost energetskih napitaka te biranje zdravijih varijanti napitaka)

"Ekranizam / Ekranizacija"

Autor: Marija Turjak, 31. 1. 2024.

Učenici 1. i 2. razreda su tijekom nastave informatike, u okviru projekta „Biram pametno!“, sudjelovali u aktivnostima u kojima se promišljalo o prednostima i nedostacima ekrana u našim životima.

Učenici su prepoznali gdje sve vide ekrane oko sebe, uspoređivali su igre „uživo“ s prijateljima i igre na računalima te su izrađivali plakat o ekranizmu. Razgovarali su i koliko vremena provode za ekranima te raspravljali je li to puno ili malo vremena te što poduzeti ako previše vremena provodimo za računalom. Kako nam je bilo, možete vidjeti na priloženim fotografijama (klik na poveznicu).

Školski projekt prevencije financiran je od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja Republike Hrvatske (MZO)

« Svibanj 2024 »