Obilježavanje svjetskog Dana voda

Autor: Marija Turjak, 22. 3. 2024.

Učenici 3.a razreda su povodom Svjetskog dana voda išli na terensku nastavu sa svojom učiteljicom, kolegicom Ankicom Biluš. Taj se dan u 4.a razredu obavezno obilježava prigodnim aktivnostima. Prošle je godine njihova učiteljica, kolegica Katica Konstantinović, osmislila i izradila igru kojoj je cilj bio osvijestiti važnost očuvanja vode kako za ljude kao pojedince, tako i za cjelokupnu zajednicu.

Učenici 3.a razreda su obišli gradsko jezero Banja, poznato vinkovačko kupalište te proučavali nastanak ovog jezera. Zatim smo pratili tok rijeke Bosut te istraživali njegov biljni i životinjski svijet. U tvrtki "Vinkovački vodovod i kanalizacija" imali su priliku vidjeti kako se pročišćavaju outpadne vode našega grada i vraćaju u rijeku Bosut. U prirodnom okruženju slagali s usporedbe poput našeg pjesnika Zvonimira Baloga: Bosut je lijen kao udav kad proguta plijen. Zadovoljni i veseli vratili smo se na nastavu u učionicu. Time smo završili naš razredni projekt pod nazivom "Voda i čovjek"

Učenici 4.a razreda, udružili su snage te zajedno s učiteljicom izradili, plastificirali, rezali, isprobavali pravila te stvorili novu edukativnu društvenu igru kojom poručuju kako treba štedjeti vodu kako bi i životinje imate gdje živjeti. Igra se zove „Spasimo žabice“. Nisu baš sve žabice preživjele, no vrsta se, do kraja nastavnoga dana, uspješno održala.

Ove godine naglasak je bio i na važnosti konzumiranja vode za zdravlje svakog organizma te o važnosti vode za sva živa bića.

« Svibanj 2024 »