Fizička aktivnost u programu produženog boravka

Autor: Marija Turjak, 30. 10. 2023.

U produženom boravku učenici od 1. - 4. razreda obilježili su jesen na poseban način. Ovo doba godine pruža idealno okruženje za razne pokuse, sportske aktivnosti i kreativne radionice koje mogu obogatiti naše dane.

Tijekom rujna i listopada učenici produženog boravka OŠ Nikole Tesle, Mirkovci utvrdili su i proširili svoje znanje o jeseni kroz različite aktivnosti i igru.

Ovo doba godine pruža idealno okruženje za razne pokuse, sportske aktivnosti i kreativne radionice koje mogu obogatiti naše dane. Osim što se zabavljaju, igra ima i edukativni karakter jer se naslanja na nastavni sadržaj koji učenici trenutno uče u razrednoj nastavi. Tako su učenici prvog i drugog razreda mogli puno naučiti o raznim igrama i kreativnom izražavanju te kvalitetnijem provođenju slobodnog vremena uumjesto igranja igara na konzoli, laptopu ili mobitelu. Kroz likovne radionice učenici razvijaju svoju kreativnost. Crtaju, slikaju, izrađuju različite oblike ili pak modeliraju.

Učenici trećih i četvrtih razreda znaju što suszdrave navike. Bilo u dvorištu ili holu škole tjelesne aktivnosti ne nedostaje. Kroz timske igre, razne sportove, preskakanje vijače, igre školice i mnoge druge učenici poboljšavaju svoju kondiciju, koncentraciju i raspoloženje te razvijaju motoričke vještine i zdrave navike. Sve aktivnosti su prilagođene uzrastu učenika i njihovim interesima, kako bi se stvorilo sigurno, edukativno i zabavno okruženje u produženom boravku. Na taj način učenici razvijaju vještine, istražuju svoje talente i osjećaju se podržano u svom razvoju.

Što su sve učenici radili pogledajte u videouratku.

« Svibanj 2024 »