Obilježeni Dani škole - 20. i 21. 6. 2024. godine

Autor: Alen Turjak, 21. 6. 2024.

Ove smo nastavne godine, sukladno Godišnjem planu i programu rada naše škole te Kalendaru rada, 20. 6. i 21. 6. obilježili Dane škole (nenastavni dani).
U četvrtak 20. 6. učenici su u školu dolazili u 9:00 sati kada je za njih organizirano školsko kino, tj. gledanje prigodnih filmova. Učenici su podijeljeni u skupine razredne i predmetne nastave kako bi mogli gledati film prikladan njihovom uzrastu. Tijekom pauze od filma mogli su kupiti fritule koje su ispekli članovi izvannastavne skupine "Domaćinstvo" i naše vrijedne kuharice, Marija i Nina. Sav prihod od prodaje preusmjerili su u izradu edukativnih igračaka na 3D printeru.
U petak 21. 6. dan je zamišljen kao Dan otvorenih vrata na kojem su predstavljene izvannastavnih aktivnosti. Cilj je ovoga dana osvijestiti pripadnost razrednom odjelu, školi i lokalnoj zajednici s ciljem promišljanja o toleranciji, međusobnoj povezanosti, pomaganju i suradnji. Nizom su aktivnosti učenici i učitelji obilježili ovaj dan te ugostili mnogobrojne goste lokalne zajednice.
Svi su gosti, a i učenici, mogli su sudjelovati u različitim igrama koje su provodili članovi različitih izvannastavnih skupina, naučiti pružati prvu pomoć, pogledati načine izrade nakita, robota, kreativnih rukotvorina te školskih novina. Mnogi gosti okušali su se i u crtanju određenih predmeta, puštanju balona, pjevanju i slično. Za kratak predah pobrinuli su se članovi izvannastavne skupine "Domaćinstvo", koji su ovoga puta ispekli kiflice, napravili voćnu salatu i zdravi sladoled za koji smo bili spremni čekati i 10ak minuta u redu.
Učenici su sa zadovoljstvom i osmijehom na licu uspješno završili i ovu nastavnu godinu. Koordinatorica Dana škole bila je školska knjižničarka, kolegica Zrinka Barjaktarić.
Svim roditeljima i posjetiteljima škole hvala na dolasku i podršci! Našim osmašima želimo uspješan nastavak obrazovanja u srednjoj školi, a nestrpljivo očekujemo dolazak najmlađih učenika - budućih prvašića. Ovim se putem opraštamo i od učiteljice Vjerane u Produženom boravku te pomoćnica u nastavi, Ljubice i Mije, kojima želimo sve najbolje uz nadu da ćemo opet surađivati.

Ovdje možete pogledati album s fotografijama te videozapis s robotike klikom na "više" koji je izradila pomoćnica Mia. Vidimo se iduće nastavne godine!

Priloženi dokumenti:
video_osmasi.mov (18.92 MB)