Obilježen Dan planeta Zemlje u razrednoj nastavi i produženom poravku

Autor: Alen Turjak, 22. 4. 2023.

S obzirom da danas, 22. 4. 2023. godine obilježavamo Dan planeta Zemlje, jučer su naši najmlađi učenici raznim aktivnostima obilježili navedeni dan.
Učenici 1.a razreda sa svojom učiteljicom Katarinom Duspara obilježili navedeno kroz nastavne predmete PID-a te SR. Na satu PID-a gledali su edukativni film o planetu Zemlja nakon kojeg su razgovarali i istaknuli najvažnije. Tako smo naučili/ podsjetili se važnih ponašanja kojima i sami možemo pridonijeti očuvanju prirode pa tako i planeta Zemlje. Na SR od plastelina smo oblikovali sve ono što čini prirodu (živu i neživu) te stvorili svoju razrednu sliku s izgledom prirode kakvu želimo. Na kraju smo još jednom istaknuli važnost očuvanja prirode kako bi i sami kvalitetnije i zdravije u njoj živjeli.
Učenici 2.a razreda su proslavili Dan planeta Zemlje tako što su joj darovali čišćenje školskog okoliša s učiteljicom Ankicom Biluš. Veselo su uzeli rukavice i vreće te pokupili smeće. Zadovoljni čistim dvorištem još su se poigrali zmajevima i loptom.
Učenici 3.a razreda i učiteljica Katica Konstantinović izradili su videozapis koji možete pogledati klikom na poveznicu.
U produženom boravku su učenici s učiteljicom Ankicom Kunić-Vladić crtali i bojali našu planetu Zemlju. Razmišljajući i razgovarajući o njezinim ljepotama, ali i o pogreškama koje radimo napisali su nekoliko poruka. Izradili su plakat kojim želimo SRETAN ROĐENDAN NAŠOJ PLANETI ZEMLJI!

« Svibanj 2024 »