Aktivnosti prije odlaska učenika na proljetni odmor - kraj ožujka i početak travnja 2023. godine

Autor: Alen Turjak, 5. 4. 2023.

Dragi učenici, poštovani roditelji i posjetitelji stranice,

ovdje možete pogledati što smo sve realizirali krajem ožujka i početkom travnja 2023. godine. U školi je bilo, osim redovite nastave, puno zanimljivih aktivnosti. Sve fotografije možete pogledati u galeriji slika ili na FB stranici škole i Instagram profilu.

Aktivnosti pregledajte klikom na "više".

U POTRAZI ZA SREĆOM - 24. 3. 2023. GODINE

Tijekom ovoga tjedna u školskoj knjižnici obilježen je Međunarodni Dan sreće, s učenicima 1. razreda te izvannastavnom skupinom Superčitači. Učenici su  igrajući igru „Ja i osjećaji“ razgovarali o osjećaju sreće pomoću pripremljenih kartica s pitanjima. Prije čitanja slikovnice M. Radalj: Potraga za srećom, učenici su trebali pronaći knjigu u školskoj knjižnici igrajući igru „vruće-hladno“. Nakon čitanja slikovnice učenici su crtali i bojali sretno lice te su radove lijepili na plakat Duga osjećaja.

POSJET UČENIKA I DJELATNIKA EKONOMSKE ŠKOLE, VUKOVAR UČENICIMA 8. RAZREDA NAŠE ŠKOLE
Prošli smo tjedan imali priliku organizirati dolazak učenica i nastavnica Ekonomske škole, Vukovar našim osmašima.
Učenici su imali priliku poslušati edukaciju i sudjelovati na radionici u kojoj su izrađivali vlastite novčanice. Također, uz druženje i radnu atmosferu, bili su u prilici dati i intervju koji će biti emitiran na radiju 28. 3. 2023. godine. Učenike je na radionici pratio razrednik 8.a razreda, kolega Dragan Jović.

ODŽANO ŽUPANIJSKO STRUČNO VIJEĆE UČITELJA MATEMATIKE OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA VUKOVARSKO-SRIJEMSKE ŽUPANIJE U NAŠOJ ŠKOLI
U subotu 25. ožujka 2023. godine u našoj je školi održano Županijsko stručno vijeće učitelja matematike osnovnih i srednjih škola Vukovarsko-srijemske županije.
Ravnatelj je uvodnim govorom pozdravio sve sudionike skupa, čija je glavna tematika bila smanjenje stresa prilikom prelaska učenika iz osnovne u srednju školu. Skupu su prisustvovali svi voditelji i voditeljice županijskih vijeća, viša savjetnica za matematiku, Jelena Noskov, prof., te predavačica s Odjela za matematiku u Osijeku, izv. prof. dr. sc. Ljerka Jukić Matić koja je svojim dolaskom obogatila rad vijeća.
Svi su sudionici sudjelovali u radionicama i nadamo se da im je boravak u našoj školi olakšao stručno usavršavanje i sudjelovanje na skupu.
Nadamo se novom druženju i suradnji. Fotografije pogledajte klikom na poveznicu.

ODLAZAK NAŠIH MALIŠANA U VINKOVAČKO KAZALIŠTE
Ovog su tjedna naši učenici razredne nastave posjetili 28. Lutkarsko proljeće koje donosi stotinjak predstava širom naše županije. U gradskom kazalištu „Joza Ivakić“ učenici naše škole pogledali su dvije predstave. U predstavi „Majstori“ u ponedjeljak uživali su učenici četvrtog, a „Tri praščića“ uveselila su u utorak učenike prvog, dugog i trećeg razreda. Kako im je bilo možete pogledati na priloženim fotografijama (poveznica).

IZVANUČIONIČKA NASTAVA 1.A RAZREDA (TZK) NA IGRALIŠTU HRVATSKOG SOKOLA
1.a razred sa svojom učiteljicom Katarinom Duspara odradio je izvanučioničku nastavu na igralištu Hrvatski sokol, Mirkovci. Ponovili smo sadržaje iz PID-a o proljeću te promatrali vrijeme, biljke, životinje i rad ljudi oko njihovih okućnica. Viđeno smo nacrtali i u svoje bilježnice. Zatim smo odradili i TZK kroz motoričke zadatke penjanja i silaženja po različitim preprekama gdje smo iskoristili postavljeno igralište Hrvatskog sokola. Za kraj smo se poigrali na nogometnom igralištu i zadovoljni se vratili u školu. Fotografije pogledajte klikom na poveznicu.

RADIONICA FINANCIJSKE PISMENOSTI – 31. 3. 2023. GODINE
Važno je biti financijski pismen!
Učenici 7.a razreda sudjelovali su u radionici financijske pismenosti. Podsjećamo, učenice Samantha i Tiffany Tokić osvojile su odlično 15. mjesto na natjecanju iz financijske pismenosti te su osvojili radionicu financijske pismenosti za svoj razred. Radionicu je održala Marina Ralašić, predsjednica udruge Štedopis.
Radionica je trajala 45 minuta i pokrila je teme razlikovanje potreba i želja, osobni proračun i postavljanje financijskih ciljeva.

SASTANAK S RAVNATELJEM CRVENOG KRIŽA VINKOVCI – 4. 4. 2023. GODINE
Dana 4. 4. 2023. godine u 10:00 je sati održan sastanak s ravnateljem  Crveni križ Vinkovci, gospodinom Branislavom Tomićem. Učenici 7.a razreda (Franka Cindrić i Luka Bojko) predstavili su prvu verziju ChatBot-a kojeg su programirali za web stranicu Crvenog križa Vinkovci u okviru projekta „Škola budućnosti“. Ravnatelj je pohvalio učenike na trudu oko izrade ChatBot-a te je predložio neke manje izmjene. Nakon toga je ravnatelj opisao čime se sve Crveni križ bavi i poveo nas u obilazak prostorija. U ugodnom predavanju nam je predstavio povijest Crvenog križa, prikazao postignuća s natjecanja, doprinose Crvenog križa u prirodnim katastrofama itd. Učenike je u posjet vodio učitelj matematike i informatike, kolega David Komesarović.

« Svibanj 2024 »