Uspješno realiziran Dan otvorenih vrata u našoj školi - 11. 2. 2023. godine

Autor: Alen Turjak, 10. 2. 2023.

U osnovnoj školi Nikole Tesle, Mirkovci učitelji i učenici predstavili su svoj rad nizom zanimljivih, kreativnih, poučnih i raznovrsnih radionica, u koje su se učenici sami upisali prema svojim interesima. Od brojnih sadržaja mogli su se odlučiti za pisanje poruka o ljubavi na trima pismima: latinici, ćirilici i glagoljici, izrađivati origami, učiti svirati na muzikalnim cijevima, sudjelovati u programiranju, robotici, plesu i pjevanju, glazbenim igrama, izradi sapuna, pečenju palačinki, učiti o bontonu za stolom i izrađivati književne junake od recikliranog materijala. Budući da su se radionice održavale u 17 sati, nakon nastave, roditelji su se mogli  i sami priključiti radu zajedno sa svojom djecom, a odazvali su se u velikom broju. Pedagoginja škole Vesna Batković i ravnatelj Alen Turjak usmjeravali su roditelje na radionice i pripremljene aktivnosti.  Ravnatelj Alen Turjak, profesor filozofije i pedagogije, ističe sve prednosti škole:  kabinetska nastava, prostranost, opremljenost svake pojedine učionice, uređena kuhinja/blagovaonica, pristup za osobe s posebnim potrebama, knjižnica – zabavna igraonica za vrijeme odmora, učionica glazbene kulture s klavirom, dvije informatičke učionice i brojne druge sadržaje kojima se trude osuvremeniti nastavu i prostor za učenike. Puno se radi i na organiziranosti zabavnih sadržaja za učenike tijekom dva velika odmora kroz interaktivne igre, ples u holu i puštanju glazbe s razglasa. Takoder naglašava kako je cilj Dana otvorenih vrata promocija škole, privlačenje novih učenika jer smo svjedoci da se broj učenika smanjuje, kao i predstavljanje svega što kontinuirano radimo u školi na nastavi i izvan nje, kao i promocija zabavnih izvannastavnih aktivnosti, kako bi se učenici zainteresirali za nove izvannastavne aktivnosti i shvatili koje su prednosti za njihov odgojno-obrazovni rast i razvoj. Djeci koja dolaze na predupis, potrudili su se dočarati sve prednosti  škole i čari školskoga života, koje će i oni najesen spoznati. Radosno su se uključili u radionice i istraživali hodnike škole koji su nedavno obogaćeni modernim naljepnicama Twister igre, školice, motivacijskim porukama, te igrama namijenjenima dječjoj igri pod odmorom (tekst: Ivana Pervan, učiteljica hrvatskog jezika).
Hvala svim djelatnicima i koordinatorici Mariji Turjak koji su organizirali aktivnosti i roditeljima koji su se odazvali na naš poziv. Na priloženoj poveznici možete pogledati veliki foto album s fotografijama i kratki videozapis (poveznica).

« Svibanj 2024 »