Udomi, ne kupuj! Spasi jedan život!

Autor: Mihaela Zec, 8. 10. 2021.

Cilj obilježavanja Svjetskog dana zaštite životinja je razviti suosjećanje kod djece te ih naučiti pravilnoj skrbi o životinjama.

Povodom Svjetskog dana zaštite životinja koji se obilježava svake godine 4. listopada, tijekom ovog tjedna na satima Prirode i Biologije održana su predavanja učenicima predmetne nastave.

Tema predavanja bile su udruge za zaštitu životinja i skloništa za napuštene životinje.

Učenici su saznali što su udruge za zaštitu životinja te koji su ciljevi i zadaće takvih udruga (briga o napuštenim životinjama, udomljavanje, rješavanje zlostavljanja životinja, edukacija učenika o ishrani, sterilizaciji i brizi o svojim ljubimcima).

Udruge skupljaju donacije koje koristi za kupnju hrane i troškova liječenja u veterinarskoj stanici (cijepljenje, čipiranje, kastriranje, sterilizacija) životinja lutalica.

Učenici su naučili  kako životinje imaju pravo da se prema njima odnosimo s poštovanjem te da kućni ljubimci nisu ukras niti igračke. Saznali su i koji je postupak udomljavanja životinja iz skloništa za napuštene životinje.

Učenicima je u sklopu prezentacije prikazano kako tužno završavaju napuštene životinje, ali također mogli su vidjeti i sretna udomljenja velikog broja životinja.