SUDOKU - regionalno natjecanje

U subotu, 22. studenoga 2025. u Osijeku je održano regionalno natjecanje u rješavanju sudoku križaljki koje je okupilo najbolje mlade logičare iz cijele regije. Iz naše škole je sudjelovalo ukupno pet učenika: Erika Opačić i Tadej Katić iz 2. razreda, Lana Veselinović iz 3. te osmašice Ana i Nina Cecelja.

U pratnji su bile njihove mentorice Marija Turjak, Nada Perišić i Katica Konstantinović, koje su učenicima pružile podršku tijekom priprema i samog natjecanja.

Natjecatelji su se okušali u rješavanju zadataka prema dobnim kategorijama, koje su u sudokuu najčešće organizirane prema razredima osnovne i srednje škole. Time se učenicima omogućuje ravnopravno natjecanje u skladu s njihovim sposobnostima i razvojnim stupnjem.

Cilj natjecanja je poticati logičko razmišljanje, upornost, koncentraciju te upoznavanje učenika s ljepotom misaonih izazova.

Naši su predstavnici pokazali iznimnu snalažljivost i ustrajnost u rješavanju zahtjevnih zadataka te dostojno predstavljali školu.

Ljepotu dana je zaokružio i snijeg koji je padao cijelim putem.

Zahvaljujemo učenicima i mentoricama na trudu, zalaganju i prekrasnom duhu zajedništva.

tekst: Katica Konstantinović

Skip to content