Crveni križ

AKTIVNOSTI:

• Humane vrednote
  • Prva pomoć (teoretski i praktični dio)
  • Povijest Crvenog križa
  • Akcija Solidarnost na djelu
  • Županijsko natjecanje Crvenog križa

CILJEVI I NAMJENA AKTIVNOSTI:

Humane vrednote - stjecanje odgoja za humaniji život; promicanje važnosti humanih osjećaja i djelovanja; razvoj socijalne svijesti učenika za pomoć ljudima kojima je pomoć potrebna.

Prva pomoć - pomoću literature i vježbe upoznati najosnovnija pravila i načine pružanja prve pomoći.

Povijest Crvenog križa - upoznati učenike s načelima rada Crvenog križa koji se temelje na povijesnom razvoju te ideje.

Akcija Solidarnost na djelu - razviti socijalnu svijest učenika i pomagati ljudima kojima je pomoć potrebna.

Županijsko natjecanje Crvenog križa - provjeriti uspješnost provedbe programa. Natjecanje u znanju i vještinama s područja Crvenog križa te način i djelokrug rada organizacije.

NAČIN REALIZACIJE:

Kroz predavanja i radionice tijekom nastavne godine, u suradnji s Gradskim društvom Crvenog križa, a prema odluci AZOO-a o natjecanjima.

VREMENIK:

Tijekom školske godine.

NOSITELJI AKTIVNOSTI:

Nastavnica biologije, Ana Milić, te učenici polaznici izvannastavne aktivnosti.

« Listopad 2021 »