Računalne igre (računalo, konzole, ...) jedan su od najzastupljenijih i najpopularnijih žanrova u igraćoj industriji.

Samo ime dolazi zbog vašeg načina igranja. Kroz RPG-e najčešće vodite jedan ili više likova (grupa zvana party = družina) i preuzimate njihove "uloge". Likovi mogu imati različite osobine (jaki napadi, specijalne čarolije i sl.), a glavni likovi se ističu dizajnom i naglašenim karakterom. Osim napredovanja kroz lokacije, skupljanja raznih predmeta (itema) i uništavanja neprijatelja, RPG igre su poznate najviše zbog svojih osebujnih i kompliciranih priča koje se protežu kroz cijelu igru (izvor: wikipedia).

Danas su računalne igre napredovale (npr. VR) te su djeca vrlo česti korisnici raznih igrica. Ovdje ćemo predstavljati neke od novih igrica na tržištu.

NBA Elite 11

Autor: Luka Kuveždić, 3. 10. 2010.

EA Sports je objavio da je NBA Elite 11 odgođen za iduću godinu.

EA Sports će ponovno pokrenuti NBA Live serijal pod novim imenom koji će donijeti značajnije gameplay promjene vezane za korisničku kontrolu. Nova "Hands-On Control" shema preslikava igračeve pokrete za sve akcije na terenu, suprotno od tradicionalnih unaprijed određenih animacija. Igra donosi i novi sustav šutiranja lopte koji će se oslanjati na točnosti unosa igrača.

Predsjednik EA Sportsa, Peter Moore, je izjavio:

"Stvaramo igru koja će predstaviti nekoliko značajki koje su nedostajale košarkaškom žanru. Nažalost, NBA Elite 11 još nije spreman, te smo stoga donijeli odluku da odgodimo izlazak sljedećeg mjeseca. Nastavljamo s radom sve dok ne budemo sigurni da možemo isporučiti jedinstveno košarkaško iskustvo."

Izlazak se očekuje do kraja EA-ove tekuće fiskalne godine, koja završava 31. ožujka 2011. godine.

Izvor: CROVORTEX.COM

« Travanj 2024 »