Računalne igre (računalo, konzole, ...) jedan su od najzastupljenijih i najpopularnijih žanrova u igraćoj industriji.

Samo ime dolazi zbog vašeg načina igranja. Kroz RPG-e najčešće vodite jedan ili više likova (grupa zvana party = družina) i preuzimate njihove "uloge". Likovi mogu imati različite osobine (jaki napadi, specijalne čarolije i sl.), a glavni likovi se ističu dizajnom i naglašenim karakterom. Osim napredovanja kroz lokacije, skupljanja raznih predmeta (itema) i uništavanja neprijatelja, RPG igre su poznate najviše zbog svojih osebujnih i kompliciranih priča koje se protežu kroz cijelu igru (izvor: wikipedia).

Danas su računalne igre napredovale (npr. VR) te su djeca vrlo česti korisnici raznih igrica. Ovdje ćemo predstavljati neke od novih igrica na tržištu.

FIFA 11 vs. PES 2011

Autor: Luka Kuveždić, 2. 10. 2010.

Nedavno su na tržište izašle dvije velike nogometne igre o kojima bruje svi gameri. Naravno, riječ je o FIFI 11 i PES-u 2011.

Dugo vremena se raspravljalo koja je igra bolje osmišljena, u kojoj je bolja grafika, gdje su bolje mogućnosti pravljenja finti, gdje su bolje kontrole?

Odgovor na ova pitanja možete naći ako pogledate što ova dva naslova nude za igrače sportskih igrica i koja igra će biti povoljnija za kupovinu.

Naslovi nude sljedeće stvari:

FIFA 2011

- bolja snalažljivost igrača u teškim situacijama
- veće mogućnosti kreacije igrača i klubova
- kontrola vratara
- Career mode (možete biti igrač, menadžer ili čak oboje)
- možete određivati cijene igrača
- potencijalni transferi igrača u druge klubove.
- PSM3 recons

PES 2011

- sloboda tijekom igre
- online Master Liga
- nove animacije, prezentacije i reklame
- nove finte, driblanje i ekstremnije poteze pri igranju
- kontrole + tijekom igre koje bi vam uveliko olakšale igranje
- potencijalni transferi igrača u druge klubove.
- PSM3 recons (novi pogledi na igru i podizanje tehnike igrača)

Izvor: Gamers.ba

Pogledajte video: