Erasmus+ projekt "NFE Box"

Autor: Katica Konstantinović, 16. 5. 2022.

Učiteljica naše škole, Katica Konstantinović, vikend je provela u Sloveniji, kao pridruženi član u Erasmus+ projektu.

U sklopu Erasmus+ projekta „NFE Box“ koji je pokrenut od strane Odreda izviđača pomoraca „Posejdon“ i u suradnji s partnerima iz Belgije, Portugala, Slovenije te učiteljicom Katicom Konstantinović iz OŠ Nikole Tesle, Mirkovci kao jednom od pridruženih partnera (zajedno sa školama grada Solina), a koji je financiran od strane counting EU i Agencije za mobilnost, prošloga vikenda održan je drugi po redu radni sastanak u Zreču u Sloveniji.
Projekt je započeo početkom 2021. i trajat će do svibnja 2023. godine.

Cilj  je razviti konkretan obrazovni alat utemeljen na društvenim igrama koji će kod mladih razvijati nekoliko osnovnih životnih kompetencija: inkluziju, aktivizam u lokalnoj zajednici, ekologiju i zaštitu prirode, ljudske vrijednosti i toleranciju, upravljanje i vođenje projekata.
Upravo zbog dosadašnjih aktivnosti vezanih uz edukativne društvene igre kojima se učiteljica Katica aktivno bavi već podulji niz godina, pozvana je kao partner u ovom hvale vrijednom projektu.
Alat će se kasnije rabiti u radu s mladima u formalnom i neformalnom obrazovanju, a sve to u uzbudljivom i zanimljivom formatu.
Sastanku je nazočilo ukupno 11 članova projektnog i dizajnerskog tima te je, između ostaloga, provedeno prvo testiranje svih kreiranih igara kako bi se utvrdila kvaliteta idejnog rješenja. Idući radni sastanak održat će se krajem tekuće godine u Belgiji, a do tada projektni tim ima za zadatak, između ostaloga, razviti i online verziju ove igre.